سرخط خبرها
خانه / خبرهای شرکت / دستگاه شارژ باتری های دشارژ شده ماشین های سبک و سنگین داخلی و خارجی

دستگاه شارژ باتری های دشارژ شده ماشین های سبک و سنگین داخلی و خارجی

معمولا بعد از گذشت مدت زمانی ممکن است باتری ها دشارژ کامل شده و دیگر نتوانند تنها به کمک دینام شارژ شوند . در چنین مواقعی باید باتری جدیدی خریداری کرد اما ممکن است شرایط برای خرید باتری نو دیگری مهیا نباشد لذا افراد مجبور می شوند به باتری سازی ها مراجعه کرده و درخوست شارژ باتری دهند . این شارژ می تواند اثر بخش باشد و تا مدتی باتری را زنده نگه دارد اما بعد از چند بار باتری از کار می افتد و حتما باید تعویض گردد . در ادامه به نحوه شارز باتری ها می پردازیم .

نمای کلی دستگاه مخصوص شارژ باتری خودرو :

دستگاه شارژر باتری ماشین و اساب بازی

در گام اول باید در پوش های سل های باتری را جدا کرده تا حین شارژ گاز های تولید شده از آن ها خارج شده و باتری دچار حادثه نشود . سپس بسته به اینکه چند باتری و چه باتری به آن وصل می کنیم باید دستگاه را تنظیم کنیم .

بعد از اتصال می بینید که عقربه ولت سنج دستگاه روی ۲۲۰ ولت برق شهری ثابت می شود و دستگاه آماده تنظیم آمپر می گردد .

شارژر باتری ماشین

همان طور که در شکل بالا می بینید اعداد ۱ تا ۱۱ روی دستگاه تنظیم شده است . با انتخاب هر عدد می توان تعداد باتری های زیر بار شارژ را مشخص کرد . برای شارژ بیش از یک باتری با این دستگاه باید باتری ها را به صورت سری بهم متصل کنیم و دو سر باتری انتهایی باتری ها را به دستگاه متصل کنیم . برای تنظیم آمپر هم باید دقت داشت که عقربه نشان دهنده آمپر بین ۵ تا ۱۰ قرار داشته باشد و بهترین حالت این است که عقربه روی حرف A که نشان دهنده آمپر هست قرار گیرد .
شارژ باطری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *